Pozorne si prečítajte podmienky prenájmu vozidiel autopožičovne Locar s.r.o. Možno tu nájdete odpovede na Vaše otázky, prípadne sa vyhneme možnému nedorozumeniu. Ak ste tu odpoveď nenašli, neváhajte nás kontakovať.

Potrebné doklady na prenájom vozidla

FYZICKÁ OSOBA:

  • Platný občiansky preukaz, prípadne pas
  • Vodičský preukaz

PRÁVNICKÁ OSOBA:

  • Platný výpis z obchodného registra
  • Platný občiansky a vodičský preukaz osoby, ktorá bude vozidlo používať
  • Zmluvu o prenájme vozidla podpisuje konateľ spoločnosti, prípadne ním oprávnená osoba

Dĺžka prenájmu

Vozidlo je možné prenajať minimálne na 1 deň. Jedným dňom prenájmu sa rozumie 24 hodín. Pri prekročení tejto doby o viac ako 60 minút, sa účtuje ďalší deň prenájmu.

Platobné podmienky

Prenájom vozidla je možné uhradiť v hotovosti alebo bezhotovostným prevodom. Za prenájom vozidla sa platí vopred pri preberaní. Zákazník hradí čiastku za prenájom vozidla a vratnú zálohu (depozit) od 165 do 300 € v závislosti od vozidla, ktorý je pri odovzdaní nepoškodeného vozidla vrátený.

Cestovanie do zahraničia

S našimi vozidlami je možné sa pohybovať v krajinách Európskej únie. Klient je povinný vopred informovať autopožičovňu o tom, do ktorej krajiny chce cestovať.

Diaľničné známky

Všetky naše vozidlá majú zakúpenú diaľničnú známku pre územie Slovenska. Pri ceste do zahraničia si diaľničné známky hradí a zabezpečuje nájomca.

Ceny prenájmu

Všetky aktuálne ceny prenájmu vozidiel autopožičovne Locar nájdete v cenníku a sú vždy platné a záväzné. Spoločnosť Locar si vyhradzuje právo na zmenu cenníku, avšak pri zmene cien počas prenájmu platí dohodnutá cena v zmluve a nemení sa. V cene prenájmu je zahrnuté neobmedzený počet kilometrov, možnosť bezplatne pripísať ďalšieho vodiča do zmluvy o nájme, slovenská diaľničná známka, zákonné a havarijné poistenie vozidla na území Európskej únie, asistenčné služby, zimné pneumatiky v zimnej sezóne a služby spojené s likvidáciou prípadnej poistnej udalosti.

Odovzdanie vozidla

Nájomca je povinný odovzdať vozidlo v dohodnutom termíne podľa zmluvy. Vozidlo musí byť nepoškodené, čisté a natankované.